emel yılmazUzman Diyetisyen Emel Yılmaz

Uzman Diyetisyen Emel Yılmaz 1979 Brüksel doğumludur. Lisans eğitimini 2004 yılında Erasmushogeschool Brussel Üniversitesi (Brüksel) Ba Voedings- & Dieetkunde (Beslenme ve Diyetetik) bölümünde tamamlayarak, Belçika’da yaklaşık 6 yıl çeşitli zayıflama merkezlerinde, spor merkezlerinde, diyabet merkezinde, A sınıfı hastane ve kurumlarda görev almıştır.

Klinik çalışmalarının yanı sıra Belçika’da birçok kuruma eğitim ve seminerler vermiştir. En son UZA üniversitesi Anvers Hastanesinde 2,5 yıl görev alan Emel Yılmaz, bununla birlikte part time olarak kendi muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmüştür. 2009 yılında Artesishogeschool Antwerpen Üniversitesi (Anvers) Voeding bij Sport (Spor ve Beslenme Bilimi) Yüksek Lisans Program’nı tamamlamıştır. Ardından Türkiye’ye gelerek çeşitli sağlık kurumlarında ve 2012 yılında Emsey Hastanesi Onkoloji Bölümü’nde Prof. Dr. Erkan Topuz ile çalışmalar yürütmüştür.

Halen Yeditepe Üniversitesi Fitoterapi Yüksek Lisans Programı’nda “Türkiye’de Piyasada Satılan Crataegi folium cum flore Droglarının Avrupa Farmakopesine Göre Uygunluğu” konulu tez çalışması ile eğitimine devam eden Emel Yılmaz, Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesidir.

Klinik çalışmalarının yanı sıra Belçika’da bir çok kuruma eğitim ve seminerler vermiştir. En son UZA üniversitesi Anvers hastanesinde 2,5 yıl görev alan Emel hanım bununla birlikte part time olarak kendi muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmüştür. 2009 yılında Belçikada ‘Spor ve Beslenme’  bilimi üzerine master yapmıştır.

2016 yılı şubat ayında İstanbul Diyet Merkezi ekibine katılarak Bakırköy İncirli bölgesinde danışanlarını kabul etmektedir.